Historie

Společnost Generica spol. s. r. o. byla založena v roce 1995 ve slovenských Piešťanech. Cílem a přáním bylo vytvoření konzultační firmy, která by se zaměřovala na poradenskou činnost v oblasti doplňků stravy. Tři roky od založení společnosti však Generica rozšířila svoji činnost také na výrobu dietetických doplňků.

V průběhu svého působení pochopitelně obohacovala společnost Generica své výrobní portfolio, díky čemuž se může v současné době pochlubit uceleným sortimentem produktů. Postupovala od výroby základních lékových forem vitamínů a minerálů, až po přípravky z rostlinných výtažků, probiotika a preparáty s vysokou přidanou hodnotou. V rámci zkvalitňování svých produktů a rozšiřování portfolia zahájila společnost Generica i úpravu vitaminových forem. Nejprve nabízela pouze šumivé a žvýkací tablety, dnes má v nabídce rovněž želatinové kapsle, masti a kapky. V blízké budoucnosti plánuje společnost začít vyrábět také zdravotnické pomůcky a kosmetické výrobky. Díky tomu bude portfolio produktů společnosti komplexně napomáhat k udržení Vašeho zdraví.

Důkazem, že svou vysoce kvalitní práci společnost odvádí s největší možnou svědomitostí a odborností, je získání také několik významných certifikátů. Mezi ně patří například certifikáty podle norem ISO 9001 a ISO 14001 z roku 2004 od certifikační společnosti Det Norske Veritas či certifikáty podle norem ISO 9001:2008 a ISO 14001:2004 od společnosti Lloyds Register Quality Assurance.

Potřebám, které vyplývaly z rychlého růstu společnosti, byla průběžně přizpůsobována i organizační struktura společnosti. Na základě toho se rozhodla Generica založit v roce 2007 v Maďarsku první dceřinou společnost, Generica Medical, Budapest. Krátce na to, v roce 2010, k ní přibyla také česká pobočka, Generica Bohemia.

Významným mezníkem pro další rozvoj společnosti se stal rok 2008. V rámci rozšiřování společnosti byla totiž zahájena kontraktní výroba spolu se společnostmi Teva Pharmaceuticals, Zentiva a Valeant.

Na sklonku roku 2011 dokončila Generica modernizaci technologického vybavení. Tato inovace přinesla zrychlení a zefektivnění především v oblasti výroby moderních a vysoce účinných vitamínových kapek. Firma v rámci obnovování svého vybavení kladla důraz na ochranu životního prostředí, nově proto využívá sluneční energii. Svým inovativním přístupem se tak zařadila mezi evropské špičky v oboru.