Pociťujete únavu? Možná Vám chybí železo!

30. května 2019

Jakou roli hraje železo v našem organismu?

Železo je nejvíce zastoupená látka v našem těle a je skutečně pořádně „vytížená“: přispívá ke správné tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, ke snížení vyčerpání a únavy a také ke správné funkci imunitního systému.

Jak se projevuje nedostatek železa?

Člověk s nedostatkem železa je bledý, pociťuje únavu, slabost či vyčerpání, může mít zvýšenou citlivost na chlad. Nedostatek železa může provázet i vypadávání vlasů, lámavost nehtů, poruchy koncentrace nebo paměti, horší náladu či bolesti hlavy.

Které skupiny lidí jsou nejvíce ohroženy nedostatkem železa?

Nedostatkem železa nejvíce trpí ženy ve fertilním věku (18-59 let) a dále dívky ve věku 15 až 18 let, a to vzhledem na pravidelnou ztrátu krve při menstruaci. Zvýšenou potřebu železa mají rovněž těhotné a kojící ženy, dospívající a děti v období růstu, lidé po operaci či nemoci, dárci krve a vegetariáni či vegani, nakolik železo získáváme především z masa.

Jak zjistím, zda mám dostatek železa?

Nedostatek železa se zjišťuje ze základního krevního testu, o který můžete požádat svého praktického lékaře. Eventuelně si můžete v lékárně zakoupit i domácí test.

Co to je mikroenkapsulované železo? Proč ho umí tělo lépe využít? Proč nezpůsobuje trávicí potíže?

Mikroenkapsulace je unikátní patentovaná technologie. Skládá se ze dvou kroků. Prvním krokem je mikronizace, kdy jsou částice Sacharátu železitého mikronizované na velikost, která zajistí jeho vysokou vstřebatelnost, což potvrdila i klinická studie. Druhým krokem je enkapsulace, kdy je sacharát železitý potažený ochrannou vrstvou. Tato speciální ochranná vrstva brání uvolnění železa a jeho kontaktu se žaludkem, pomalu se uvolňuje až v dvanácterníku. Tím se snižuje riziko trávicích obtíží (např. bolesti žaludku, nevolnost, zácpa), které jsou běžné při užívání některých preparátů s obsahem železa. Navíc mikroenkapsulované železo nemá železitou pachuť.

Mikroenkapsulované železo spolu s přírodním vitamínem C obsahuje přípravek Ferrigen®. Benefitem nového přípravku je to, že díky patentované mikroenkapsulované formě nedráždí zažívací trakt a je lehce stravitelný. Vstřebatelnost výrazně zvyšuje mikronizace, ale zároveň i přírodní vitamin C. Díky výborné toleranci a vysoké biologické dostupnosti tak rychleji dosáhnete potřebnou hladinu železa a hemoglobinu v těle. Tobolky Ferrigen® se mohou užívat i v období těhotenství a kojení. Dospělým se doporučují 1-2 kapsle denně, dětem od 3 let 1 kapsle. Navzdory špičkové kvalitě je Ferrigen® cenově dostupný. Doporučená cena v lékárně za balení 30 kapslí je 156,-Kč.

Pro koho je Ferrigen® vhodný: